Dobré světlo ulehčí práciPráce v kanceláři se většinou skládá z kombinace čtení, psaní, telefonování a práce na počítači. Zrak každého zaměstnance dostává zabrat. Kvalitní svítidla mohou předcházet spoustě nesnází – zabrání únavě, dostanou zaměstnance do pohody a zvýší pracovní výkon. 

V první řadě je potřeba věnovat pozornost adekvátnímu centrálnímu osvětlení. Mělo by zajistit dostatečný přísun světla v případech, kdy se nedostává světla slunečního (noční provoz, zimní období, zatažená obloha). Potemnělé kanceláře zaměstnance mohou uspat a rozhodně nepřispějí k dobré pracovní morálce.

Osvětlení by mělo mít chladný odstín podporující bdělost a soustředěnost. Intenzita světla musí odpovídat typu práce a jeho minimální hodnoty jsou stanoveny evropskými normami:

Centrální světlo může poskytovat jen část této intenzity – zbytek mohou doplňovat dodatková svítidla nad každou pracovní plochou. Je však nutné dávat pozor na oslnění, které může zaměstnance při práci rušit. Svítidla se proto umisťují mimo zorné pole nebo jsou vybavena stínidly.

Základní normou, která řídí osvětlení ve vnitřních pracovních prostorách, je ČSN EN 12464-1.

Pokud máte k osvětlení kancelářských prostor otázky anebo byste rádi konzultovali výpočet osvětlení, obraťte se na nás na telefonním čísle +420 602 113 712 nebo na adrese vb@fulgur.cz.Osvětlení kanceláře.

Řešení osvětlení kancelářeZískejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení
Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domu