Efektivní výroba díky kvalitnímu osvětleníZpůsob osvětlení výrobní haly může firmám ušetřit dost peněz nebo způsobit mnoho nepříjemností. Záleží na tom, jak kvalitně je řešení zpracované. Správné světlo musí zajistit bezpečnost zaměstnanců a kvalitu jejich práce a může ušetřit spoustu nákladů. 

Kvalita odvedené práce a bezpečnost zaměstnanců spolu úzce  souvisejí. Při návrhu osvětlení je třeba dbát toho, aby bylo každé pracovní místo v hale dostatečně osvíceno. Dostatek osvětlení vede k lepším pracovním výkonům – podporuje bdělost a soustředění. Při nedostatečném osvětlení je ohrožena jak kvalita výroby, tak zdraví zaměstnanců. Stejné riziko se objeví, pokud zaměstnance svítidla v hale oslňují.

Norma pro osvětlení ve vnitřních pracovních prostorách (ČSN EN 12464-1) nařizuje, v závislosti na typu práce, minimální požadovanou intenzitu světla. Většina výrobních hal si vystačí s intenzitou 200 - 300 luxů, u preciznější práce ale tento požadavek stoupá až k 1 000 luxům a výš. Některé činnosti mají také vyšší nároky na osvětlení s věrným podáním barev. Pro konkrétní čísla se obraťte na zmíněnou normu.

Vzhledem k počtu svítidel, která jsou potřeba k nasvícení výrobních hal, může firma chytrou volbou osvětlení ušetřit velké množství finančních prostředků. Kvalitní úsporné zářivky nebo LED osvětlení mají navíc dlouhou životnost, takže není třeba je často měnit.

Rádi za vás osvětlení pro stavební projekt vypočítáme. Můžete se na nás kdykoliv obrátit na telefonním čísle +420 602 113 712 nebo na adrese vb@fulgur.cz.Osvětlení pro průmysl.

Svítidla do průmyslových halZískejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení
Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domu