Jak osvětlit schodiště3. 4. 2017, přečtete za 3 minuty

Noční cesty po domě můžou být značně nebezpečné, pokud nemáte k dispozici správné osvětlení a vhodně umístěné vypínače. Obzvláště schodiště se může stát nepřekonatelnou překážkou.

light-switch-1519735_1920.jpg

Schodiště se neobejde bez ledek

Svítidla, která jsou typově určená přímo pro schodiště, dnes v podstatě neseženete bez LED technologií. Jsou tak úsporná, vydrží opravdu dlouho a zajistí vám jak bezpečné procházení v noci, tak trvalé osvětlení přes den, jestliže není vaše schodiště přirozeně nasvíceno sluncem.

Schodiště můžete osvětlit dvěma typy svítidel, a sice nástěnnými a těmi, které jsou přímo umístěny na schodech nebo na zábradlí.

Pokud se rozhodnete pro nástěnná svítidla, pak dbejte na zakrytování jejich horní části. Ta by vás totiž při scházení schodiště mohla nepříjemně oslňovat.

Zvažte také umístění vypínače, nejlépe se signalizační kontrolkou, ideálně v dostatečné vzdálenosti před samotným vstupem na schody, stejně pak na jejich opačné straně. Případně si rovnou pořiďte svítidlo s pohybovým čidlem.

Zkuste osvětlit každý schod

Stylovější osvětlení, které už však není pro každého, přináší přidání LED svítidel do jednotlivých schodů nebo do zábradlí nad schody. Abyste měli jasnou představu, kde končí který schod, můžete pod hranu každého schodu připevnit LED pásku. Ta přitom nemusí kopírovat hranu po celé její délce, stačí pokrýt jen takový rozsah, který potřebujete pro svou bezpečnou chůzi.

Pro tento typ moderního osvětlení se přímo nabízí využití pohybového čidla. Samotné LED pásky pak vždy umístěte až za čidla, která v případě schodiště, na něž přistupujeme obvykle ze dvou míst, pořiďte ideálně dvě.

luxury-real-estate-1689964_1920.jpg

Vybíráme z našich svítidel

aneta se senzorem.jpg decodisc.jpg novodisk led cdl 13_2.jpg

Aneta - S 260 LED

- 12W /4000 K/ 950 lm

- mikrovlnný senzor s možností nastavení

na 1 - 8 m a dobu svícení 1 - 12 min.

Zakoupíte ZDE

Decodisc DDL 10S LED

- 10W/ 680 lm

- vhodné do vlhkých prostor IP 65

- vysoká životnost

Zakoupíte ZDE

Novodisc CDL 13S LED

- 13W/ 4000K/ 900 lm

- vhodné do vlhkých prostor IP 44

- v nabídce i s nouzovým modulem

Zakoupíte ZDE


Všechna svítidla firmy FULGUR naleznete ZDE.Získejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení
Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domuSouvisející článkyBodová svítidla umístíte kamkoliv

Dokonalé osvětlení interiéru nemusí vždy vycházet z klasického rozložení lustr, lampa a další světla. Nezapomeňte, že právě to, jak váš domov bude vypadat, když...

4. 9. 2017, přečtete za 2 minuty
Stínítko na lampy – funkční i designový pomocník

Důležitou součástí každého svítidla je rozhodně stínidlo. Tento někdy nenápadný pomocník vám v interiéru vykouzlí pohodlnou atmosféru a designově jej doplní. S...

14. 8. 2017, přečtete za 2 minuty
Energetický štítek v praxi

Hledáte správný a přitom úsporný energetický zdroj do svého svítidla? Potom je energetický štítek svítidla přesně to, co byste měli sledovat. Podle směrnice E...

8. 8. 2017, přečtete za 2 minuty