Kde všude využijete LED osvětlení12. 10. 2017, přečtete za 2 minuty

Když mluvíme o ledkách, máme na mysli LED žárovky, svítidla, zdroje, pásky a jiné vychytávky, které nám technologie LED nabízí. S trochou fantazie si doma můžete vytvořit ne ledové, ale „ledkové“ království, které nebude jen krásné na pohled, ale hlavně vám ušetří spoustu elektrické energie.

led svítidla v interiéru.jpg

LED osvětlení v interiéru

V interiéru potřebujete především dostatek světla. Ten vám dokáže zajistit dostatečné množství jakéhokoli osvětlení, opravdu úsporně to zvládnou ale pouze LED zdroje.

LED žárovky seženete v různých variantách a světelných barvách. Právě barevné osvětlení je ideální třeba do ložnice nebo obývacího pokoje, kde navodí tu správnou atmosféru. LEDky už jsou v dnešní době natolik „chytré“, že dokáží rozeznat, zda je již šero, nebo zda se v místnosti někdo pohybuje, aniž by k tomu využívaly dalších externích senzorů.

Do pracovny pořídíte lampu s LED žárovkou, chodbu můžete zútulnit bodovými LED svítidly umístěnými v podhledech. LED pásky nebo LED trubice zase využijete v kuchyni – jsou ideální na dostatečné osvícení kuchyňské linky tak, abyste při vaření zase dobře viděli na jednotlivé potraviny.

LED osvětlení exteriéru

LEDky nejsou určeny jen dovnitř, vyhrát si s nimi můžete i v exteriéru. Třeba LED žárovky se skvěle hodí na osvětlení balkonu nebo terasy. Osvítit příjezdovou cestu nebo jezírko vám zase pomůžou LED pásky nebo bodová svítidla.

Kombinací a nápadů, které můžete pomocí LED osvětlení realizovat, je mnoho. Stačí jen odhodlání pustit se do práce. S LED zdroji můžete být originální, mít dostatek světla a zároveň šetřit energii.


led modul do svítidla.jpg m_16026.jpg m_14002.jpg

LED zdroj do svítidla

 • včetně napáječe
 • náhrada zářivkového zdroje při zachování původního svítidla
 • ve výkonu 10W, 16W, 20W, 30W
 • průměr 120 - 240 mm
 • barva světla 3000K nebo 4000K

Cena od: 304 Kč

LED bodovka ALYS

 • 6 x 5W/ 3000K
 • výkonné stropní svítidlo
 • série ALYS obsahuje také bodovky      1 x 5W, 4 x 5W

Cena od: 567 Kč

Venkovní LED svítidlo ARNE

 • krytí IP44
 • 2 x GU10/ 5W/ 2700K
 • výška 50cm
 • série obsahuje široké spektrum svítidel v chromovém a černém provedení
 • provedení na stěnu domu nebo na zem

Cena od: 621 Kč


Všechna svítidla firmy Fulgur naleznete na našem e-shopu ZDE.Získejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení
Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domuSouvisející článkyCo musí splňovat venkovní svítidla

Venkovní svítidla musí splňovat platné normy, které vymezují vlastnosti, bez nichž se světla určená do exteriéru jednoduše neobejdou. Cílem normy přitom není zt...

27. 2. 2018, přečtete za 2 minuty
Správné osvětlení pro pokoj studenta

Studenti a studentky tráví nejvíce času ve svém pokoji, a to nejen o zkouškovém období. Správně nastavené osvětlení by však při studiu neměla mít jen obrazovka ...

23. 1. 2018, přečtete za 2 minuty
5 tipů na osvětlení inspirované hipstery

Čistý a jednoduchý design, inspirace severským nábytkem a občas nějaké to terárko s kytkou. Typická představa pokoje nebo celé domácnosti, kterou nejen hipsteři...

19. 1. 2018, přečtete za 2 minuty