Správné osvětlení pro pokoj studenta23. 1. 2018, přečtete za 2 minuty

Studenti a studentky tráví nejvíce času ve svém pokoji, a to nejen o zkouškovém období. Správně nastavené osvětlení by však při studiu neměla mít jen obrazovka tvého laptopu. Dostatečné světlo při dlouhých studijních večerech nezaručí ani jedna žárovka u stropu. 

Lampa ve studentském pokoji.jpg

Hlavní světlo, které svou svítivostí snadno pokryje plochu celého pokoje, je základ. Je totiž většinou první, které rozsvítíš, když přijdeš do pokoje. Vhodné jsou tak stropní světla nebo lustry, které tento účel osvětlení plní.

Jedním z nejdůležitějších svítidel je však lampa na psacím stole. A to nejlépe pracovní lampa, která je polohovatelná, a tak ji můžeš přizpůsobovat různým druhům práce. Kromě osvětlení je i vhodným designovým prvkem oživujícím pracovní koutek, například lampa LUCIDE v trendy skandinávském stylu.

Stolní lampa Lucide.jpg

Osvětli každý kout

Studentům, kteří si rádi s knihou zalezou do postele, pak přijde vhod i menší lampička na noční stolek. Světlo by mělo být jemnější, aby při čtení v jinak tmavém pokoji tolik nezatěžovalo oči.

Pokud máš menší pokoj, pak je dobrou alternativou stojací lampa, která má zároveň menší lampičku. Osvětlí tak velkou část pokoje a zároveň poslouží jako dobré světlo při čtení. Plusem těchto lamp je možnost nastavit si intenzitu osvětlení.

Studenti by také neměli zapomínat, že je výhodnější kupovat LED žárovky do svítidel. Ušetří tak nejen energii, ale hlavně peníze. 


Příklady stolních lamp od firmy LUCIDE

m_14120.jpg m_14921.jpg m_13953.jpg

Pracovní stolní lampa CURF

  • 60W/ E27
  • výška 54cm

Cena 2.162 Kč

Pracovní stolní lampa TERRA

  • 60W/ E27
  • výška 60 cm, stavitelná

Cena 1.862 Kč

Pracovní stolní lampa LINEX

  • LED - 6W/ 540lm
  • výška: max. 85cm/ min. 53cm

Cena 2.303 Kč


Přehled všech stolních pracovních svítidel naleznete ZDE.Získejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení
Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domuSouvisející článkyDětské lampičky a svítidla

Dětská svítidla navodí v pokojíčku jedinečnou atmosféru. Základem každého dětského pokoje je hlavní svítidlo, které může představovat buď dětský lustr s animo...

9. 9. 2019,
Co musí splňovat venkovní svítidla

Venkovní svítidla musí splňovat platné normy, které vymezují vlastnosti, bez nichž se světla určená do exteriéru jednoduše neobejdou. Cílem normy přitom není zt...

27. 2. 2018, přečtete za 2 minuty
5 tipů na osvětlení inspirované hipstery

Čistý a jednoduchý design, inspirace severským nábytkem a občas nějaké to terárko s kytkou. Typická představa pokoje nebo celé domácnosti, kterou nejen hipsteři...

19. 1. 2018, přečtete za 2 minuty