Nechte si poradit
ZEPTEJTE SE
Jméno


E - Mail
Pošleme
vám na něj
odpověď


Dotaz


Rádi vám poradíme s výběrem.
Volejte + 420 545 197 213

Dobrý den,

mám svítidlo fulgur, typ: F15 280 Sabrina 102 bn senzor, příkon 100 W,  u kterého se po 2 letech porouchal senzor, který někdy funguje a někdy ne. (nevypíná se). Nikde jsem nenašel ani stejné svítidlo ani u Vás na shopu stejný senzor. Poradíte mi prosím co s tím? Buď svítidlo, které nahradilo zmiňované anebo by mi stačil jiný senzor, ale to bych musel převrtávat jeho uchycení, že? 

Děkuji za radu.

Dobrý den, 

ač konkrétní svítidlo FI5 SABRINA, které máte, nenajdete v našem e-shopu, stále jej vyrábíme a proto Vám můžeme nabídnout i jeho náhradní díly na opravu. Za dobu jeho produkce ale došlo k několika obměnám/inovacím jeho vybavení a proto bude nejjistější, když nám pošlete fotografii Vašeho svítidla bez krytu, abychom mohli určit příslušný náhradní díl. Pokud tedy nemáte možnost demontované svítidlo přinést k nám osobně na adresu naší provozovny. Děkuji za pochopení a určitě spolu opravu svítidla vyřešíme.
S pozdravem Jíří Punčochář

Dobrý den,

zvažujeme osvětlení do dětského pokoje 4,5 x 3,5m (šikmina). Zvažujeme OPPLE FIMX 420 LED 22W stropní a nástěnné, interiérovéLED svítidlo a OPPLE FIMX 500-Y01/6500 přisazené, interiérové, úsporné svítidlo. Můžete nám poradit, které svítidlo je vhodnější a které má větší svítivost? Děkuji

Dobrý den, 

do Vámi uvedeného prostoru doporučuji svítidlo OPPLE FIMX 500-Y01. Je vybaveno dvěma zářivkami, které mají v součtu větší světelný výkon než typ FIMX 420 LED. Pokud byste chtěli svítidlo srovnatelné velikosti jako OPPLE FIMX 500-Y01 ale LED, najdete ho zde: http://eshop.fulgur.cz/produkt/led-osvetleni/led-svitidla/led-stropni-nebo-nastenna-svitidla/led-stropni-a-nastenne-svitidlo-aneta-500-led-36w-4000k-studene-bile-svetlo-12297.htm

Slabší bych do místnosti cca 16m2 nedoporučoval.

Dále Vám doporučuji zvážit barvu bílého světla tzv. teplotu chromatičnosti, kde Vám pro dětský pokoj doporučím barvu 4000K - studené bílá, popř. 2700K - teplá bílá. Určitě bych nešel do denní bílé 6500K. Ta už  v obytných prostorech "tahá za oči". 

S pozdravem Jiří Punčochář, Fulgur spol. s r.o.

Dobrý den,

chtěla jsem se poradit,  jaké světlo je vhodnější do obývacího pokoje - bílé nebo žluté světlo žárovky a proč.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den i Vám, 

Zda je vhodnější do obývacího pokoje barva světla teplá (2700K) nebo studená (4000K) je opravu jen a pouze věcí vkusu. Osobně preferuji studené bílé světlo, které je pocitově svítí více a osvětlené předměty nejsou nijak barevně zkreslené. Nemusí ale vyhovovat každému. Někomu připadá, že tzv. více tahá za oči. Oproti tomu teplé bílé světlo je "měkčí" a navozuje pocit větší útulnosti prostoru. Svítí ale pocitově méně než studené.
Možná bych ještě obrátil pozornost na celkové sladění všech svítidel v daném prostoru (centrálního svítidla, stolní nebo stojací lampy apod.). Tak aby všechna svítidla v obývacím pokoji měla alespoň přibližně stejnou barvu světla. Buďto teplou nebo studenou. V takovém prostoru se pak podvědomě cítíme lépe a nic nás v něm opticky neruší.
Záleží také na výmalbě dané místnosti apod. 

S pozdravem Jiří Punčochář FULGUR spol. s r.o.

Dobrý den,

při rekonstrukci podkroví nám pořídili elektrikáři do podkrovní pracovny (cca 4m x 8m) dvě stropní světla FIMX260-Y2121W, svítivost 4000K. Jelikož je večer již brzy tma, zjišťuji při práci v pracovně, že mám v místnosti nedostatek světla. Řekl bych, že elektrikáři neodhadli dobře světelné potřeby místnosti. Chtěl bych se zeptat, zda je možné do tohoto typu světla pořídit silnější zářivku (28W i více) a zda je možné zvolit i jinou teplotu svítivosti, např. žlutější světlo. Nedokáži odhadnout zda je to možné. (stropní podhledy jsou ze sádrokartonu).

Děkuji za odpověď i radu.

Dobrý den, i Vám,
Moc Vás nepotěším...
Mohu jen potvrdit to, co jste sám zjistil, a to, že jsou dvě svítidla FIMX 260 se zářivkami 21W pro Váš prostor nedostačující. Bohužel mají svítidla řady FIMX pro jednotlivé typy striktně dané výkony zářivek resp. jejich wattáže. Není tedy možné do Vašich svítidel osadit jiný výkonnější světelný zdroj. Ani by se tam fyzicky nevešel. Svítivost nemá na výkon svítidla také žádný vliv. Žlutějším světlem, které má označení 2700K, byste výkon pocitově ještě snížili. Nezbude tedy než svítidla vyměnit za výkonnější nebo zdvojnásobit počet těch , která v současnosti máte. Pro prostor 32m2 vy měla mít zářivková svítidla v součtu min 80W. 
Pokud se rozhodnete stávající svítidla vyměnit za výkonnější doporučuji typ FIMX 420-Y02/4000k, která v našem e-shopu naleznete zde: 

http://eshop.fulgur.cz/produkt/zarivkova-a-zarovkova-svitidla/interierova-svitidla/zarivkova-svitidla-opple/rada-fimx/fimx-420-kulate-svitidlo-prumer-420mm/fimx-420-studena-bila-zarivka-4000k/zarivkove-stropni-nebo-nastenne-svitidlo-opple-fimx-420-40w-4000-studene-bile-svetlo-7422.htm

nebo ekvivalent s Led světlem, který není o tolik dražší a přitom má ještě poloviční spotřebu než zářivková svítidla, která se jmenují ANETA 410 a naleznete je zde: 

http://eshop.fulgur.cz/produkt/led-osvetleni/led-svitidla/led-stropni-nebo-nastenna-svitidla/led-stropni-a-nastenne-svitidlo-aneta-410-led-24w-4000k-studene-bile-svetlo-12296.htm 

A na svítidla ANETA právě probíhá akce!

S pozdravem Jiří Punčochář

Dobrý den,

mám dotaz ohledně svítidla Fulgur Bona s zářivkou T5 32W. Světlo začalo lehce blikat a dnes ráno vyhodilo jistič a už nesvítí. Nevím, jestli odešel předřadník nebo zářivka. Po sundání krytu byla zářivka v jednom místě dost černá a světlo trochu zapáchalo.

Děkuji za odpověd a přeji hezký den. 

Dobrý den, i Vám,

Podle Vámi popisovaného charakteru závady se jedná o závadu na ele. předřadníku. Určitě ho doporučujeme vyměnit stejně tak i zářivku. Ta vadná být nemusí, ale stupeň jejího zčernání značí vysoký počet cyklů zapnutí.
V případě, že jste svítidlo kupoval před méně než dvěma lety, máte nárok na bezplatnou výměnu el. předřadníku v rámci záruky. Zářivka má záruku 6 měsíců od data prodeje.

Se srdečným pozdravem

Jiří Punčochář

Vedoucí odbytu


Stránkování - | |