Nechte si poradit
ZEPTEJTE SE
Jméno


E - Mail
Pošleme
vám na něj
odpověď


Dotaz


Rádi vám poradíme s výběrem.
Volejte + 420 545 197 213

Dobrý deň,

potrebujem osvetliť detskú izbu dvojicou svietidiel, pôdorysné rozmery sú 4,6 x 3 metre, káble pre svietidlá vyvedené rovnomerne v tretinovej a dvojtretinovej časti dĺžky dlhšej strany. Vybral som si svietidlá ANETA 410 LED 24W. Bude to postačujúce pre izbu teenagera (študenta) - teraz 11-ročného chlapca ?

Dobrý den, i Vám,

LED svítidla o výkonu 24W jste do daného prostoru vybrali naprosto správně. Teď už zbývá jen vybrat jejich design. Svítidla ANETA jsou velice jednoduchá a v interiéru nenápadná. Pokud byste ale chtěli něco výraznějšího, zadejte v našem e-shopu do vyhledávání "LED 24W" a zobrazí se Vám všechna LED svítidla s daným výkonem, která máme v nabídce. Pro studenta bych zvolil studené bílé světlo 4000K. Je nejlepší na čtení i na PC.

S pozdravem

Jiří Punčochář

Dobrý den,

dokážete mi, prosím, poradit i s venkovním osvětlením? Potřebuji celoročně osvětlit na zahradě cestičku cca 15 metrů. Co byste mi doporučovali?

Děkuji.


Dobrý den, 

venkovní osvětlení, resp. osvětlení zahrad, jako takové bohužel v naší nabídce nemáme. Můžete se, ale podívat na nabídku našeho partnera firmy LUCIDE a pokud Vás nějaké ze svítidel zaujme, zjistíme Vám jeho cenu a dostupnost.
Katalog naleznete zde: http://www.fulgur.cz/documents/katalog-lucide-outdoor-2015.pdf 

Na osvětlení zahradní cesty bych určitě použil svítidlo s LED zdrojem i vzhledem k bezpečnému napětí 12V, které tato svítidla většinou mají. Na zvážení je, zda nepoužít svítidla se solárním panelem. Přece jen u těchto svítidel nepotřebujete vysoký výkon a svícení bývá spíše orientační. Nebo použít svítidla s pohybovým senzorem, aby bylo osvětlení v provozu pouze pokud se po cestě někdo pohybuje. 

S pozdravem

Jiří Punčochář


Dobrý den,

chtěl bych svítidlo FI 5 Barbora , potřebuji 5 ks z toho jedno bude s pohybovým senzorem a jedno s nouzovým modulem. Chtěl bych, aby svítidla byla na povrch stejná a co nejmenší tj. průměr 275mm, vleze mi do této velikosti svítidla nouzový modul a pohybový senzor? Jaké zdroje vybrat pro jednotlivá svítidla?

Dobrý den, i Vám,
samozřejmě umíme vyrobit všechna svítidla dle Vašich požadavků tak, aby byla v provedení FI5 a rozměru 275mm.
Navrhujeme tedy:

1) FI 5 BARBORA 102BN SENZOR ...... 1.288,-Kč bez DPH/1ks (osazeno mikrovlnným pohybovým senzorem, a objímkou E27. Doporučujeme osadit LED žárovkou, speciální úsporkou OSRAM DULUX FCY nebo klasickou žárovkou. Obyčejné zářivky/úsporky se pro spínání senzorem nehodí.)

2) FI 5 BARBORA 113BE + FM341 SA ...... 2.034,-Kč bez DPH/1ks (osazeno paticí pro nástrčnou zářivkou 13W a nouzovým modulem pro zálohu při výpadku sítě po dobu 1hod. Nouzový modul lze použít pouze spolu se 4pin zářivkou. Tato ale není vhodná pro spínání senzorem.
Nepišete, zda od 1ks svítidla očekáváte funkci autonomního svítidla se senzorem a současně s nouzovým modulem. Toto spojení možné je, ale pouze v největším průměru svítidla FI 5 420mm. Do menšího průměru se osazení všemi zařízeními prostorově nevejde.

S pozdravem Jiří Punčochář

Dobrý den,

potřebuji svítidlo přisazené IP 65 ,2 x 18W (zřejmě Melissa Maxi), ale s kombinovaným nouzovým zdrojem, aby při běžném provozu svítily obě trubice a při výpadu elektřiny svítila jen jedna z trubic po dobu 1 hodiny.Je to možné ?

Dobrý den, i Vám,
bohužel pro tuto variantu osazení svítidla MELISSA v něm není dost prostoru. Pokud potřebujete svítidlo MELISSA v kombinovaném svícení, tzn. že bude svítit běžně v provozu jako svítidlo + při výpadku sítě, pak nabízíme jen jedno se zářivkou 1 x 9W, kde v obou režimech svítí jedna a ta samá zářivka.
Se dvěma zdroji 18W lze vyrobit svítidlo bez nouzového modulu a nebo s jedním zdrojem 18W pak svítidlo pouze nouzové.

Jiří Punčochář, FULGUR

Dobrý den, ráda bych osvětlila vitrínu v obývacím pokoji pomocí LED pásky. Chtěla bych se zeptat, zda existuje nějaký speciální zdroj napájení, např. na baterie - nemám za vitrínou totiž nikde zásuvku a tak si nedovedu představit dost dobře to připojení. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

konektory na takový zdroj existují, nebývá to však příliš vhodné řešení. Bývají s ním časté problémy. Nicméně Vám můžeme takovou sadu vyrobit. Vyberte si 3-metrovou sadu z naší nabídky a napište nám. Vyrobíme ji přesně tak, jak budete chtít. Cena zůstane stejná.

Eliška Paseková, FULGUR


Stránkování - | |