Osvětlení do dětského pokoje



Dětský pokoj bývá tou nejrozličněji využívanou místností v domácnosti. Děti v něm tráví většinu svého času. V noci zde spí, přes den jim slouží k zábavě a je místem, kde se učí, pokud už jsou školou povinné. Všem těmto činnostem musí odpovídat osvětlení, které do pokoje zvolíte. A nejde zdaleka jen o jeho funkčnost. Děti touží po útulném pokoji, kde se budou cítit dobře. Pravděpodobně se nespokojí s jednoduchým osvětlením a budou chtít i něco zajímavého na pohled.

Centrální osvětlení pokoje, ať už zvolíte závěsné svítidlo nebo bodové světlo, musí zajistit dostatek světla pro aktivní činnost. Málo světla může ohrozit jejich zrak. A v případě, že přijde dětská návštěva, určitě si nebudou chtít hrát po tmě. Je proto vhodné zvolit o něco intenzivnější osvětlení, než máte v ložnici. Snažte se však vybírat taková svítidla, která neoslňují. Co se týče vzhledu centrálního osvětlení, dnešní nabídka je dostatečně široká. Děti Vám samy rády řeknou, co by si představovaly.

Pro činnost, která vyžaduje více světla, jako je čtení nebo kreslení, určitě zvolte dodatečné osvětlení. Nejjednodušším řešením je samozřejmě kancelářská lampička, kterou umístíte na jejich pracovní stolek. Volte takovou, která bude snadno nastavitelná, s ohebným kloubem nebo ramenem. Pro čtení v posteli, ať už čtete vy nebo dítě samotné, lze zvolit klasickou stojací lampičku na noční stolek. Častou volbou také bývá instalace nástěnného svítidla nad postel, které stojací lampičku nahradí.

Stejně jako do ložnice, i do dětského pokoje doporučujeme umístit orientační světlo. Mělo by být dostatečně tlumené a s teplejším barevným nádechem, aby nerušilo dětský spánek. Naopak může pomoci dětem usnout, pokud se bojí úplné tmy. A když budou potřebovat v noci na záchod, nezakopnou o žádnou hračku. Na trhu je nepřeberné množství různých dekorativních variací orientačního osvětlení.


Osvětlení dětského pokoje.

Dětská světla







Získejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení




Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domu



Z našeho e-shopu



OPPLE BERTA 260/2700 SILVER
680 Kč s DPH
SPA Ceiling light Square

1119 Kč s DPH
CORAL Pendand Citron

1875 Kč s DPH
VIOLA 300-22W

947 Kč s DPH
Stela

1 119 Kč s DPH



OBÝVACÍ POKOJ
LOŽNICE
DĚTSKÝ POKOJ
KOUPELNA
KUCHYNĚ