OSVĚTLENÍ OBÝVACÍHO POKOJEObývací pokoj bývá reprezentativní místností domácnosti. Je místem, kde relaxujeme a přijímáme návštěvy. Osvětlení, které dolaďuje atmosféru a vzhled místnosti, by proto v žádném případě nemělo být zanedbané. Obývací pokoj bývá „výkladní skříní“ domácnosti a volba svítidel hraje velkou roli. Funkčnost by ale v žádném případě neměla ustoupit do pozadí.

Pryč jsou doby, kdy byl jediným osvětlením obývacího pokoje centrální lustr. Aby bylo světlo variabilní a dalo se lépe přizpůsobit aktuální funkci obývacího pokoje, je lepší zvolit několik svítidel, mezi kterými budete moci libovolně přepínat. Když přijde návštěva, bude vhodnější více rozsvítit. Při sledování televize doporučujeme světlo tlumenější. Více svítidel Vám umožní přizpůsobit osvětlení aktuálním potřebám a je zajímavější i z estetického hlediska.

Lustr Lucide Campagne

Centrální svítidla stále hrají velkou roli v celkovém osvětlení obývacího pokoje. Pouze jsou doplněna dalšími světelnými zdroji podle potřeby. Máte-li poměrně vysoký strop, doporučujeme použít závěsné stropní svítidlo, které zajistí celkové osvětlení místnosti. Z praktických i estetických důvodů je vhodné doplnit centrální osvětlení vedlejším, které může být zajištěno například stojací lampou. To můžete využít při čtení nebo, pro zajištění intimnější atmosféry, použít jako nepřímý zdroj světla ke slabšímu osvětlení celé místnosti.

Lampa Lucide Champagne

Možností existuje celá řada a z širokého výběru osvětlení si vybere opravdu každý. Světlo v obývacím pokoji nemusí a nemělo by být příliš intenzivní (v případě potřeby, například při čtení, poslouží doplňkové osvětlení). Protože místnost zpravidla neslouží k práci, ale k relaxaci, je vhodné použít osvětlení s nádechem žluté barvy (okolo 3 000 K). V obchodě je nejčastěji najdete pod označením „teplá bílá“. Na rozdíl od chladnějších odstínů takové osvětlení navodí příjemnější a klidnější atmosféru, která Vám umožní lépe relaxovat.


Osvětlení obývacího pokoje.

Osvětlení obývacího pokojeZískejte e-book

Katalog plný tipů a užitečných rad pro osvětlení
Výběr osvětlení do různých místností.
Je lepší LED nebo zářivky?
Klíčové parametry svítidel.

S podrobnými radami
pro osvětlení bytu / domuZ našeho e-shopuANETA
728 Kč s DPH
THOR
5697 Kč s DPH
BETRANO
2133 Kč s DPH
ADRIANA
1726 Kč s DPH
PAVLA
2620 Kč s DPHOBÝVACÍ POKOJ
LOŽNICE
DĚTSKÝ POKOJ
KOUPELNA
KUCHYNĚ